Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
     
Kalendář akcí
<< Říjen 2023 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
     
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
Žádná dískuze
Nejdiskutovanější
Žádná dískuze
     
Nejnovější inzeráty
. Prodám časovkářský speci...
Přidal: 25.07.2023 11:15
. Časovkářsky speciál
Přidal: 04.06.2023 11:30

2 inzerátů

3.1.0
     
Pojďme závodit!
NovinkyVážení závodníci a členové Moravského poháru,

ve Zborově byla do čela občanského sdružení zvolena nová rada, která mne dle Stanov pověřila řízením sdružení a jeho transformací ve spolek dle nově platné legislativy.

Z pohledu aktivního závodníka vidím hlavní osobní úkol v tom, aby soutěž opět získala dřívější prestiž a kvalitu a tím byl zastaven trend posledních let, kterým byl odliv závodníků do jiných soutěží nebo triatlonu. Jsem přesvědčený, že díky závodním tratím a prostředí závodů je Moravský pohár možná nejtěžší amatérskou ligou, čemuž nakonec odpovídají i výsledky našich závodníků, dosažené v jiných republikových soutěžích.
Aby se stal Moravský pohár zajímavějším pro každého závoďáka, hodlám za podpory nového výkonného výboru prosadit takové změny, které dle mého názoru musí každého nejenom ,,bavit,, ale zároveň také motivovat k tomu, aby změřil své sportovní síly s ostatními nejenom v jednom konkrétním závodě, ale především ve více zajímavých etapách celé soutěže.

Z tohoto pohledu je bezpodmínečně nutná úprava bodování do celkového hodnocení!

Bodování, které dosud šlo proti podstatě jakéhokoliv soutěžení a pouhým přičítáním bodů
,, za účast" vylučovalo regulérnost konečného hodnocení, bude zcela jistě zrušeno!

Mezi další důležitá témata změn patří:
-úprava konečného hodnocení jednotlivců, které navrhuji rozdělit do kategorií po 5-ti letech,
-úprava kriterií bodování podle obtížnosti nebo typu závodu
a dle mého mínění vůbec nejefektivnější nástroj ke zvýšení soutěživosti, kterým je
-bodování dané skutečným pořadím v cíli.
Tzn., že závodník MP získá v každém závodě pouze takový počet bodů, který byl vypsán za pořadí, kterého v závodě dosáhl (např.: dojel jsem třetí za dvěma příchozími, beru body za třetí místo)
Takto soutěž zůstane dramatická až do konce a bude v zájmu každého závodníka MP, aby absolvoval potřebný počet pohárových závodů s maximálním nasazením a nenechal se ,,vybodovat" příchozími, kteří naopak získají motivaci k tomu, aby udělali závod zajímavějším.
Jelikož jde o poměrně zásadní úpravu bodování, která se dotkne všech závodníků, považuji za nutné vypsání ankety, která vyjasní zásadní priority každého, kdo zůstane členem spolku Moravský pohár.
Dalším tématem k zamyšlení je úprava soutěže družstev a soutěže žen .
Jelikož anketa směřuje k členské základně a jednotlivcům, otázky k soutěži družstev nezahrnuje.
Žádám tedy kapitány týmů, aby své návrhy k soutěži družstev posílali jak na mou adresu, tak také Lukáši Třasákovi, který je s tímto problémem lépe seznámen.

Anketa je velmi krátká a jednoduchá, přístupná bez registrace a tři vylosovaní obdrží věcné ceny Orbea, takže neváhejte!
S ohledem na nutnost doladění závodního kalendáře je anketa vypsaná na dobu 14-ti dnů.

Anketa je pro nové vedení MP důležitým nástrojem, jak zjistit a po letech konečně také prosadit zájem většiny, tedy Vás - závodníků! !

...pojďme závodit!

Zdeněk Moravčík
     
Komentáře
#1 | jirinascuckova dne 15.11.2014 07:18:28
Dobry den,
gratulace novemu prezidentovi ke zvoleni i clenum vyboru.
Zmena v M.P.je potreba a doufam ze bude k lepsimu a ze konecne rozdelite i kategorii zen :-)
S pozdravem Scuckova a preji vsem hodne uspechu.Wink
#2 | Lubos dne 20.11.2014 20:05:28
Moc se mi nezdají ty změny v bodování. Souhlasím, že body za účast musí být zrušeny. Ale nelíbí se mi, že na celkové pořadí registrovaných členů by měli mít vliv příchozí závodníci. To je pak lepší to udělat jako v Jesenickém Šnekovi, kde není potřeba žádná registrace a přesto boduji i do celkového pořadí. Pokud je ale celkové bodování pouze pro registrované závodníky, neměli by příchozí mezi jejich souboj zasahovat tím, že jim vezmou body. Taky bodování podle obtížnosti není podle mého nejlepší nápad. Kromě Žamberka a Rampušáka by měly být všechny závody bodovány stejně. Když vyhraje někdo závod po rovině nebo nějaké kritérium, měl by dostat méně bodů než ten, kdo vyhraje třeba Pastviny nebo Králíky? Kdo a podle čeho bude stanovovat obtížnost závodů? Pokud třeba Masná hora bude jako nejkratší závod a navíc ještě časovka slabě bodovaná, nepřijede tam spousta závodníků a pořadatel příště třeba závod vůbec neudělá. Ohledně bodování - mezi jednotlivými pozicemi by měly být větší bodové rozdíly. Současný systém kdy vítěz dostane 100 bodů a pak je to odstupňováno -6, -6, -4, o každá další pozice -2 je podle mě špatný. Mělo by to být třeba 100 bodů pro vítěze, 80 pro druhého, 65 pro třetího 55 pro čtvtého, 47, 40 atd.
Aby ale nevypadalo, že všechno jen kritizuji. Líbí se mi myšlenka návratu časovkářského poháru a již zmíněné zrušení bodů za účast.
#3 | gulogulo dne 22.11.2014 13:08:41
Pojďme závodit - bude-li v MP kde a s kým

Souhlasím s uvedenými názory - připomínkami Luboše ze dne 20.11.2014. Pokud má být celková klasifikace závodníka podminěna registrací v MP, měli by také být body v jednotlivých závodech přiděleny registrovaným závodníkům, což by nemělo mít vliv na vyhlášené pořadí v konkrétním jednotlivém závodě, kde by bylo vyhlášeno pořadí ze všech závodníků bez ohledu na registraci v MP.
Chystají se změny v pravidlech, zdá se, že dost zásadní. Bylo by tak vhodné, aby tyto změny neschvalovala pouze nově zvolená rada, ale také zástupci pořadatelů jednotlivých závodů zařazených v MP. Dle mého názoru jsou to právě pořadatelé závodů, kteří z velké části "mohou za to", že tady MP stále máme a můžeme závodit. Volená rada MP by měla dále hlavně dohlédnout na to, aby se závodilo dle schválených pravidel.
Je dán návrh, aby závodník bral body dle skutečného pořadí v cíli společně se všemi příchozími. Potom v kalendáři MP, pro valnou většinu přihlášených, postrádá smysl zařazovat závod Rampušák ( i když jde o kvalitní závod) a to vzhledem k tomu, že většina závodníků tohoto závodu je z pohledu MP příchozích a přihlášení závodníci do MP by body stejně nebrali.
Součástí ankety je dále vyjádření se k možnosti startů na společných závodech s jinými ligami s možností započítání bodů do MP. Mám dojem, že možnost pro závodníky startovat i v jiných ligách i v minulosti byla. Pouze byl startující v dané lize brán jako příchozí, pokud v dané lize nebyl registrován. Do celkového hodnocení MP by měli být primárně bodovány závody vedené v kalendáři MP. V ČR vzniklo několik amatérských cyklistických lig. Tyto cyklistické soutěže vznikly v určitých regionech, aby se stalo závodění v daném regionu dostupné co největšímu počtu závodníků a toto by mělo být také zachováno.
Přeji prezidentovi a celé radě MP dobré rozhodnutí a schválení pravidel ku prospěchu většiny závodníků a jak bylo uvedeno ................ pojďme závodit.

Martin Janů
#4 | F16 dne 24.11.2014 07:00:53
Dle mého názoru než vymýšlet nový systém bodování by bylo lepší převzít model např. z ELM, kde je zohledněn jak věk v dané kategorii (po 5 letech), tak i počet závodníků v daném balíku. Udělování bodů podle obtížnosti je nesmysl, naopak kalendář závodů by měl být rovnoměrně vyvážený a měl by obsahovat závody všeho druhu, ne jen časovky do kopce a kopcovité závody.

Bodování družstev je kapitola sama o sobě, v případě že se opět budou do celkového pořadí družstev počítat všechny závody, pak náš tým se do soutěže přihlašovat nebude.

Za CYCLING BRNO Václav Vodička
#5 | milanzyka dne 25.11.2014 22:21:52
Jsem rád, že se rada rozhodla zrušit, nebo alespoň minimalizovat "body za účast" a MP bude zase závodní soutěží a ne "turistickým klubem" kde rozhoduje nikoliv výkon ale účast na akcích. Také jsem o to usiloval, ale rada v době kdy jsem byl prezidentem tomu nebyla nakloněna. Možná by bylo vhodné ponechat za účast 2 body, aby závodnci měli motivaci startovat i v podzimních závodech. (V tu dobu má většina už potřebný počet závodů už absolvovaný).

K některým nápadům mám ale výhrady:

1. Kategorie po pěti letech. U mladších ročníků to nemá smysl. U nás "dospělejších" možná ano, ale aby potom v kategorii nebylo jen 10 - 20 závodníků. Také by bylo vhodné respektovat kategorie dle SAC.

2. Bodování dle obtížnosti závodu. S tímto nápadem kategoricky nesouhlasím! Na cyklistice je krásné to, že každému vyhovuje něco jiného. Jsou vrchaři, tempaři, spurtéři, vytrvalci... A my chceme rozhodováním o obtížnosti zvýhodňovat určitou skupinu? To je určitě na škodu zajímavosti cyklistiky. A nebudeme zvýhodňovat jen určité typy závodníků, ale také určité pořadatele. Kdo rozhodne zda je obtížnější pohodově objetý závod v kopcích, nebo ve vysokém tempu absolvovaný rovinatý závod?

3. Body pro příchozí. To je velmi choulostivé téma. Pokud to zavedeme, nebudou mít závodníci motivaci být členy Moravského poháru a ohrozí to ekonomiku našeho občanského sdružení. Z čeho budeme platit pojištění, provozní náklady, webové stránky atd? Pokud by tato myšlenka zvítězila znamenalo by to změnit sazby startovného (příchozí by museli platit výrazně vyšší) a pořadatělé by museli část startovného odvádět na účet MP.

Přeji radě schopnost správně rozhodovat a prosadit myšlenky, které povedou větší objektivitě soutěžního systému.

Milan Zyka
#6 | Babec dne 20.12.2014 15:29:04
Zdravím, nevím co složitého vymýšlet. Jednoduše se inspirujte SPACem - Slezkým pohárem. Není to jen tak pro nic nejoblíbenější amatérská soutěž v ČR. Závody okolo 80km, minimum časovek, dobré zázemí i ceny, čipový servis na výsledky.. S bodováním také problémy nemají.
Hodně štěstí se změnami Wink
#7 | domainstyle dne 21.06.2022 11:25:28
Bape Jackets
Nike Mercurial Vapor In Stock
Outlet Adidas Yeezy Boost Online
Jimmy Choo Sandals
Pandora Charms Outlet
Polo Ralph Lauren Newest Collection
Salomon GTX
Pandora Rings Jewelry
Ecco Golf Shoes
Longchamp Backpack
Ed Hardy Surprise Clothing
Fitflop Sandals
Polo Ralph Lauren Authentic
Fjallraven Backpacks
Mulberry Tote Bag
USA Polo Ralph Lauren
Oakley Sunglasses USA Store
Super Quality Ralph Lauren Womens Shirts
Adidas Soccer Jerseys US New York
Swarovski Outlet
Online Adidas Tubular Sale
Birkenstock Gizeh
Christian Louboutin Clearance
Fjallraven Dual Colour
Love Kills Slowly
Fjallraven Kanken
Ferragamo Sunglasses
High Quality Ed Hardy Online Store
Longchamp Backpack
Swarovski Rings
Sale Ed Hardy retailer
Salomon Shoes
Soccer Jerseys Online Shop
Pandora Outlet Online
ralph lauren shirts
Ralph Lauren Polo UK
Juicy Couture Sweatpants
Black Skechers
Nike Kobe USA Online
NFL Jerseys XXXXL
Toms Sandals
Blenciaga Track
Jimmy Choo Slingbacks
Pandora Charms
Asics Gel Sneakers
White Converse Shoes
Christian Louboutin Outlet
Tods Slip On
Nike Football Jerseys Outlet
Fitflop Sale
Air Jordan 3 USA Discount
Bape Jackets
Longchamp Bags
Nike Air Max 97 Outlet
Longchamp Backpack
Onitsuka Tiger Kanuchi
Puma Running Shoes
Salvatore Ferragamo Outlet
Jimmy Choo Heels
New York Nike Air Max Black
Balenciaga Shoes
Salomon France Paris
polo ralph lauren outlet
US UK Nike Air Jordan Mid
Montblanc Refills
Balenciaga Bags
Authentic Discount Ed Hardy Suits
Toms April Fools
Polo Clothing Outlet
Fashion Buy Nike Air Jordan Shoes
ralph lauren outlet
Longchamp Handbags
Ferragamo Handbags
Longchamp Le Pliage
Snabacks Wholesale
Cheap England Soccer Jerseys
Pandora Charms Quality And Quantity
Golden Goose Purestar
Brown Nike Air Jordan
Fila Shorts
Oakley Sunglasses Outlet
Cheap Nike Shoes
polo ralph lauren outlet online
Asics Gel Nimbus
Golden Goose Starter Most Fashionable Outlet
Birkenstock Granada
Cheap Oakley Sunglasses
Pandora Bracelets
Adidas Yeezy Big Size
Snapback Caps Outlet
Bape Shorts
Ecco Sneakers
Cheapest Nike Air Presto Online Price
Snapbacks Outlet Online
Salomon Speedcross Pro
Salomon Speedcross Save Up To
adidas yeezy
Ralph Lauren Dress For Women
Shop Ralph Lauren Polos Best Sellers
Air Jordan Outlet
Wholesale Snapbacks Online
Tods Moccasins
Nike Air Max Factory Outlet
Fitflop Rokkit
Available Nike Air Max
Pandora Promotions
Fitflop Sale
Cheap Jordan Shoes
Tory Burch Wallets
New Ed Hardy Products
Pandora Earrings
Christian Louboutin Platforms
Outlet Nike Football Jerseys
White Converse
Buy Big Size Nike LeBron Shoes
Puma Drift Cat II
Oakley Summer Sunglasses
Dubai Adidas Boost
Black Soccer Jersey
Tory Burch Flats
Fitflop Slippers
Fjallraven Kanken
Oakley Sunglasses
salomon boots
Nike SB Dunk Big Size
Ed Hardy Black T Shirts
Store Adidas Yeezy Boost 350
Nike Soccer Cleats
Ralph Lauren Outlet
Asics Onitsuka Tiger
Adidas Boost For Sale
Golden Goose Hi Star
Pandora Charms
Nike Air Jordan New York
Pandora Official Site
Balenciaga Outlet
NFL Jerseys Wholesale
Womens Golden Goose
Pandora Rings
Ralph Lauren Fast Delivery
UK Air Jordan 1 Online Store
Juicy Couture Jewelry
Skechers Go Walk
Shop Polo Ralph Lauren Best Sellers
Adidas Yeezy Boost Sale
Ed Hardy Jeans outlet shop online
Polo Outlet
Ferragamo Outlet
ECCO Outdoor
Golden Goose Sale
Women's True Religion
Birkenstock Sandals
Mens True Religion
MontBlanc Sale
Salomon Speedcross 3 Shoes
Ralph Lauren Buy Online
Ed Hardy For Women
Bape Short Pant
Mulberry Messenger Bag
Replica NFL Jerseys
cheap big Polo Ralph Lauren
Birkenstock Outlet
Jimmy Choo Flats
     
Přidat komentář
Abyste mohli přidávat komentáře, musíte být přihlášený.
     
Hodnocení
Musíte být registrovaný, abyste mohli hodnotit.

Prosím přihlašte se, a nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
     
Banner
  
     
PARTNEŘI MP


     
Poslední články
· Úspěch členů MP ...
· Nová rada MP
· Počty startujícíc...
· Soutěž je minulostí
     
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 12

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 673
· Nejnovější člen: Adam Vilimovsky
     
Poslední návštěvy
milous 10:05:59
Martin Zbyn 15:57:08
administrator 17:05:58
Piotr 20:45:23
Trochta Libor 1 den
Straka 1 den
Milan Vychodil 1 den
Honza 1 den
David 1 den
Jiri Kalousek 2 1 den